tr

Muhasebe Defteri Tutulması

Türkiye Cumhuriyeti Vergi Usul Kanunu’na göre ticari etkinlik yayınlayan her işletme zorunlu olarak muhasebe defteri tutmak zorundadır. Muhasebe defterlerini tutmayan, lüzumlu zamanlarda defterleri tutarak elde etmiş olduğu mali veri ve göstergeleri bildirim ve beyanname vesilesiyle Maliye’ye bildirmeyen şirketler ağır yaptırımlarla karşılaşılır. Muhasebeci Ankara olarak tüm defter hizmetlerini sağlamaktayız.

Muhasebe Defteri Tutulması: Son teknolojik ve sanal yenilikler ile birlikte, muhasebe kayıtlarının dijital ortamlara aktarımı artmış, işletmelerin finansal yapıları da bu bağlamda saydam duruma gelmiştir. Bu sonuç ile, faal olarak kullanılan muhasebe sistemi, muhasebe defterlerinizin tertipli ve bereketli bir halde tutulmasına katkı sağlayacak, oluşabilecek mali risklere karşı işletmenizi koruyacaktır. Bunlarla birlikte olarak, kayıt disiplini mevcut muhasebe defterleri, işletmenizin finansal sağlığı ile alakalı ihtiyacınız olacak verilere anında ulaşmanızı sağlayacak ve işletmeniz in finansal yapısı için daha net kararlar vermenize destek olacaktır.

İşletmemiz, düşük ölçekli kişi şirketlerinden, uluslararası etkinlik yayınlayan oldukça uluslu firmalara kadar, işletme tipi ve yapısı ayırt etmeden, muhasebe defterlerinin tutulması, finansal raporların hazırlanması, vergi beyannamelerinin hazırlanması ve lüzumlu bildirimlerin hazırlanması mevzularında hizmet verebilecek, deneyim, teknoloji, eğitimli personel gücüne sahiptir.

Vergi mükellefi olan her firmanın defterlerini, muhasebe defteri tutma işlemlerini teknolojik yapımız ile son gizlilik standartları altında tutuyoruz. Lüzumlu vergi bildirimlerini tarafınıza iletip, firmanıza ilişik finansal raporları tertipli bir halde sizlere iletiyoruz.

Mükelleflerimizin, kendi işletme bünyesinde bu işlemleri gerçekleştirerek faal ve kanaatkar bir muhasebe defter tutma altyapısı hazırlıyoruz. Kendi işletmesi bünyesinde, muhasebe sistemini takip edecek personel kadroları için de eğitimler veriyoruz.

Whatsapp
Muhasebecim Ankara
Muhasebecim Ankara
Merhaba. Muhasebecim Ankara' yı tercih ettiğiniz için teşekkürler.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?