tr

KDV iadeleri için vergi mükellefleri için ulusal bir teşvik veya istisna denilebilir. KDV’de yer alan mahsup ve indirim mekanizmaları, nihai tüketici dışındaki kişilerin vergilendirilmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Muhasebeci Ankara tüm KDV İade hizmetlerini yerine getirmektedir. Üretici-dağıtıcı zincirinde yer alanlar, ödedikleri vergileri topladıkları vergilerden düşerek vergiden muaf olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede vergi yükünün yine nihai tüketiciye ait olması sağlanmaktadır.. Bakanlar Kurulunca vergi nispeti indirilen teslim ve hizmetlerle ilgili olup yılı içerisinde indirilemeyen ve tutarı Bakanlar Kurulunca tespit edilecek sınırı aşan verginin iade edilmesi gerekir. %1 ve %8 orana tabi mal ve hizmet satan işletmeler, indirimli orana tabi teslimleri nedeniyle KDV iadesi alabilirler.

KDV İadesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

KDV iadesi için istek dilekçesi, Gümrük beyannamesi, Satış ve hizmet faturaları ve faturalara ilişkin liste, Yüklenen KDV listesi, İhracatın gerçekleştirildiği döneme ilişkin indirilecek KDV listesi, İadesi düşünülen KDV ücretinin hesaplama tablosu. KDV iadesini, mal ve hizmet ihracatı meydana getiren kurum, firma ve kişiler alabilirler. Bu kanun çerçevesinde ihracı meydana getirilen mal yahut hizmetlerin yurt dışı için yapılması ve kanuna müsait olarak gerçekleştirilmesi ise firmalara ve kurumlara KDV iadesi alabilmelerine olanak sunar.

Muhasebeci Ankara olarak tüm işlemlerinizi tam ve eksiksiz olarak yerine getirmekteyiz. KDV iadesi alma ve KDV iadesi ile ilgili tüm konularda danışmanlık ve hizmet sağlamaktayız.

Whatsapp
Muhasebecim Ankara
Muhasebecim Ankara
Merhaba. Muhasebecim Ankara' yı tercih ettiğiniz için teşekkürler.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?